Okna przesuwne

Poznaj nową lekkość otwierania

Okna przesuwne to kolejna propozycja rozwiązania dla wyjścia balkonowego. Są to systemy cieszące się dużą popularnością w krajach południowej Europy. W oknach przesuwnych skrzydła można przesuwać w płaszczyznach równoległych do siebie.

W regionach o cieplejszych klimatach od naszego popularne jest stosowanie okien ze skrzydłami przesuwnymi. Tego typu konstrukcje charakteryzują się:

  • Prostą funkcją przesuwu skrzydeł, bez możliwości uchyłu.
  • Zastosowaniem tzw. uszczelek szczotkowych na styku skrzydeł z ościeżnicą oraz pomiędzy skrzydłami.
  • Ograniczoną gamą szerokości pakietów szybowych.

Ruchome skrzydła okienne zapewniają całe bogactwo stylistycznych opcji projektowych, mnogość sposobów otwierania oraz swobodę konfiguracji elementów otwieranych do wewnątrz i na zewnątrz. Systemy okienne w wariancie nowoczesnym lub z ultra wąskimi profilami, o niezrównanych parametrach termoizolacyjnych pozwalają na stworzenie doskonałej harmonii pomiędzy trwałością materiałów, estetyką projektu i architektonicznymi wyzwaniami. Pięknie zaprojektowane systemy okienne mogą przekształcić wygląd dowolnej przestrzeni, jednocześnie sprawiając, że będzie cieplejsza, jaśniejsza i bardziej zapraszająca.

Drzwi przesuwne muszą być w 100% bezpieczne i niezawodne. Dlatego wybierając ten produkt, warto wybrać taki, który zbudowany jest w oparciu o najnowsze technologie. Nasze profile są wykonane tak, że drzwi są wyjątkowo stabilne, wytrzymałe i zapewniają niezawodną ochronę dla Twojego domu. Dodatkową zaletą jest możliwość budowania różnych konstrukcji, wielkości oraz różnego pakietu szklenia. Drzwi w systemie przesuwnym powiększają przestrzeń pomieszczeń i dostarczają dużo naturalnego światła. Dodatkowo łączą wnętrze domu z tarasem czy ogrodem. Oferowane przez nas systemy przesuwne, to jedne z najbardziej popularnych obecnie rozwiązań. Gwarancja doskonałego wyglądu, wygody oraz jakości. Konstrukcje mogą być wykonane jako 2-, 3- (ruchome jest jedno skrzydło) lub 4-skrzydłowe (dwa skrzydła ruchome). Budowa profili pozwala na niemal całkowite wpuszczenie ościeżnicy w posadzkę, a zastosowanie opcji z niskim progiem ułatwia przejazd przez drzwi np. wózkiem inwalidzkim. Dodatkowo łączenie podłogi w domu następuje w sposób bezprogowy z minimalną dylatacją. Systemy przesuwne mają wiele zalet, które tłumaczą ich rosnącą popularność w nowoczesnych projektach architektonicznych. Wyróżniają się przede wszystkim oszczędnością przestrzeni w obrębie okien i drzwi, dzięki rozwiązaniom przesuwu skrzydeł konstrukcje takie nie wymagają miejsca zakreślanego przez promień otwarcia skrzydeł tradycyjnych konstrukcji rozwieranych. Konstrukcje przesuwne potrzebują jedynie wolnej przestrzeni w linii przesuwu skrzydeł. Poza oszczędnością przestrzeni i dużymi możliwościami aranżacyjnymi systemy przesuwne cechują się wygodą i bezpieczeństwem użytkowania, są ciche i proste w codziennej eksploatacji.